Primarul comunei Jilava, Ilie Elefterie Petre, a anunţat, pe 15 noiembrie, că, de la începutul acestui an şi până în prezent, la Primăria pe care o conduce au fost oficiate 72 de căsătorii. Aşa reiese dintr-o analiză pe care colegii edilului şef au făcut-o, recent.

    „Am intrat în Postul Crăciunului, o perioadă în care nu se mai fac nunţi. Am făcut, recent, o analiză şi pot spune cu bucurie că, deşi pandemia de coronavirus a fost o grea încercare pentru noi toţi, dragostea triumfă şi depăşeşte orice bariere. Aşa se face că datele de la Starea Civilă arată că, de la începutul acestui an şi până în prezent, în comuna noastră au fost oficiate 72 de căsătorii. 144 de tineri frumoşi au spus Da şi au decis, astfel, să formeze o familie. Le transmit şi pe această cale tinerilor însurăţei care s-au căsătorit în comuna noastră, Casă de Piatră! Tinereţea este o etapă minunată a vieţii şi să vă bucuraţi de ea! Vă doresc multă fericire în casa voastră şi sănătate pentru tânăra voastră familie!”, a transmis primarul comunei Jilava, Ilie Elefterie Petre.

    Comentariile sunt închise.