Primarul comunei Chiajna, Mircea Minea, a anunţat, pe 19 martie, că, în aceeaşi zi, a avut loc o întâlnire, la sediul Primăriei comunei Chiajna, cu reprezentanții Căilor Ferate Române.

    „În cadrul întâlnirii s-au purtat mai multe discuții constructive și extrem de ample, cu privire la modernizarea căilor ferate care traversează comuna noastră, dar și cu privire la găsirea unor soluții optime în vederea fluidizării traficului în zona de centură a comunei noastre. Trebuie să cunoașteți faptul că, în acest moment, există trei proiecte în dezbatere și anume: un proiect care vizează o subtraversare sau o pasarelă a Drumului Județean 601A; un proiect al CNAIR împreună cu Consiliul Județean Ilfov, care vizează un sens giratoriu și o subtraversare, în zona centurii București, mai exact în zona-sens giratoriu-Lukoil, în acest caz fiind deja depuse documentele pentru studiu de fezabilitate și proiectare; un proiect care vizează o pasarelă în zona Rudeni a orașului Chitila.

    Vă asigur că vom alege cele mai bune și optime variante pentru comuna noastră”, a subliniat primarul Mircea Minea.

    Comentariile sunt închise.