Anunţul a fost făcut, pe 4 aprilie, de către primarul comunei Chiajna, Mircea Minea.

    „Dacă în vacanța de vară ne-am distrat în parcurile din comuna noastră, am cântat și am dansat împreună cu trupe și mascote pentru copii, acum parcurile se află în perioada de curățare, reparare și modernizare, acolo unde situația o impune, astfel încât, la finalul acestor acțiuni, micuții din comuna noastră să se distreze, în siguranță, într-o variație de jocuri și culori pregătite special pentru ei.

    Pentru asigurarea unui mediu sănătos și sigur, arborii au fost toaletați, iarba a fost tăiată și au fost efectuate ample acțiuni de dezinsecție împotriva larvelor insectelor de disconfort (țânțari, căpușe, viespi)”, a afirmat primarul Mircea Minea.

    Conform sursei citate, fântânile din parcuri și toate echipamentele de joacă se află în proces de modernizare și reabilitare, în locurile în care s-au constatat situații care impuneau aceste aspecte, ca urmare a verificărilor efectuate în teren de reprezentanții Primăriei comunei Chiajna care au aceste îndeletniciri.

    Foto: Primăria Chiajna

    Comentariile sunt închise.