Nici n-au început bine şcoala că elevii iau din nou vacanţă, în februarie. Însă, nu toţi odată. Potrivit Ministerului Educaţiei, decizia privind stabilirea vacanţei a aparţinut inspectoratelor şcolare.

Astfel, conform sursei citate, următoarea vacanţă va avea o săptămână şi este programată astfel:

  • 6-10 februarie 2023, Ilfov şi Suceava
  • 13-17 februarie 2023, Argeş, Bihor, Bistrița-Năsăud, Călărași, Cluj, Dâmbovița, Gorj, Hunedoara, Teleorman și Prahova
  • 20 – 24 februarie 2023, Bucureşti, Alba, Arad, Bacău, Botoşani, Braşov, Brăila, Bucureşti, Buzău, Caraş-Severin, Constanţa, Covasna, Dolj, Galaţi, Giurgiu, Harghita, Ialomiţa, Iaşi, Mehedinţi, Mureş, Neamţ, Olt, Satu Mare, Sălaj, Sibiu, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea și Timiș.
Lasă Un Răspuns