Reprezentanţii Grădiniţei Nr. 1 din Jilava anunţă că, pe 17 mai, a avut loc un concurs de karate la care au participat zeci de copii. “Orice realizare începe cu decizia ta de a încerca! Sportivi mici, ambiții mari! (…) Curaj, perseverență, stăpânire de sine, disciplină, concentrare, energie și inspirație, câteva dintre beneficiile pe care practicarea artelor marțiale o aduce copiilor. Abilitățile pe care practicanții de karate le dobândesc sunt, să recunoaștem, caracteristicile cheie ale marilor lideri. Mulțumim domnului sensei George, preșcolarilor, părinților, cadrelor didactice pentru implicare și, nu în ultimul rând, domnului primar Ilie Elefterie Petre care ne-a fost alături ca de fiecare dată!”, au transmis reprezentanţii Grădiniţei din Jilava.












Foto: Primăria Jilava
La rândul său, primarul Elefterie Ilie Petre i-a felicitat pe participanţi, dar şi pe organizatori pentru acest eveniment.
“Am participat ieri la concursul de karate, care a avut loc în cadrul Grădiniței nr.1 din comuna noastră . Sunt adeptul devizei „Minte sănătoasă in corp sănătos” și întotdeauna voi încuraja inițativele care sunt pro educație, pro sănătate. Felicitări copiilor și cadrelor didactice!”, a transmis primarul comunei Jilava, Elefterie Ilie Petre.