Primarul comunei Gruiu, Ion Samoilă, a anunţat, pe 23 martie, că se va derula, în unitatea administrativ-teritorială pe care o conduce, campania de sterilizări gratuite pentru animale de rasă comună, câini şi pisici, pe 28 martie. Acţiunea, realizată în parteneriat cu organizaţia „Center of Hope”, va avea loc la Dispensarul Veterinar din Lipia.

    „Această inițiativă vine în sprijinul comunității și a responsabilității noastre față de animalele noastre de companie, contribuind la reducerea abandonului și a problemelor asociate creșterii necontrolate a numărului acestora.

    Înainte de orice, haideți să fim buni și responsabili! Să arătăm că ne pasă de animalele noastre, în special, și de comunitate, în general. Acest demers este un pas important în crearea unui mediu mai sigur și armonios pentru toți locuitorii comunei noastre(…).Vă mulțumim pentru implicare și responsabilitate! Haideți să construim împreună o comunitate mai bună și mai sănătoasă pentru toți membrii ei, inclusiv pentru prietenii noștri necuvântători”, a transmis primarul comunei Gruiu, Ion Samoilă.

    Lasă Un Răspuns