Festivalul InternCity de la Craiova ce se va desfășura în intervalul 26-28 august, va găzdui atât artiști de top ai momentului, dar și formații celebre în anii 80-90. Festivalul va avea loc pe stadionul Ion Oblemenco.
Artiști celebri precum Luis Fonsi, Natti Natasha și Jason Derulo vor cânta la Intencity, vor încinge atmosfera, iar în seara DJ-ilor mixează Afrojack, DJ Snake, Mahmut Orhan, Paul Van Dyk, dar și Paris Hilton, lansată de curând în muzică.
Totodată, artiștii care au făcut istorie în industria muzicala, printre care Boney M, Modern Talking, Sandra, Mr President, Ricchi e Poveri, No Mercy și la Bouche vor fi și ei prezenți.
Biletele sunt disponibile pe și la Agenția de bilete a Operei Române Craiova (Sala Polivalentă).
