Un bărbat de 51 de ani a pus pe jar forţele de ordine prahovene, seara trecută, miercuri, 13 iulie. El s-a urcat pe un stâlp de electricitate şi a ameninţat că se sinucide. Martorii spun că era băut.

    Incidentul a avut loc pe o stradă din cartierul Petrolul, municipiul Ploieşti.

    “Polițiștii Secției nr. 4 de Poliție Ploiești au fost sesizați prin apel 112, de către o femeie, în jurul orei 20.45, cu privire la faptul că un bărbat în vârstă de 51 de ani, aflat sub influența băuturilor alcoolice, s-ar fi urcat pe un stâlp de electricitate și refuză să coboare. La fața locului pompieri, polițiști, echipaje din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale Prahova, dar și un negociator din cadrul IJP Prahova”, anunţă poliţiştii din Ploieşti.

    Conform sursei citate, bărbatul a fost convins să coboare şi a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

    Lasă Un Răspuns