Accidentul rutier în care au fost implicate un microbuz şi un autoturism a avut loc sâmbătă dimineaţa, în localitatea Vlaşin din judeţul Giurgiu. În urma impactului, microbuzul s-a răsturnat. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.
Potrivit ISU Giurgiu, în microbuz se aflau nouă persoane care s-au autoevacuat, după accident, iar în autoturism era doar şoferul. Nimeni nu a fost transportat la spital, toate persoanele implicate fiind monitorizate medical la locul evenimentului.
„La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu și Gărzii de Intervenție Mihăilești, cu o autospecială de stingere, o descarcerare, două echipaje SMURD și două ambulanțe SAJ. Pompierii au asigurat măsurile PSI, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări”, transmit pompierii giurgiuveni.
